Česká školní inspekce a MŠMT ve spolupráci s MAP v ORP Říčany a se ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice zve nejen vedení škol, ale i všechny zájemce na vzdělávací program: Kvalitní škola dle Strategie 2030: Jak využívat nástroje ČŠI při rozvoji školy
Cílem programu je podpořit školy v jejich dobré práci a motivovat vedení škol k práci s metodickou podporou a nástroji ČŠI při identifikaci žádoucích změn, jejich plánování a zavádění.
Program účastníky seznámí s vybranými nástroji pro podporu autoevaluace ve škole, prakticky upozorní na možnosti a způsoby jejich využití a prováže je na další metodickou podporu portálu Kvalitní škola. Zaměřuje se na konkrétní priority pojmenované v Mapě aktivit školy a provazuje je s kritérii kvalitní školy.
Celý program je navržen tak, aby poskytl vedení škol především praktické dovednosti potřebné pro efektivní autoevaluaci s využíváním nástrojů ČŠI, ale i nezbytné teoretické souvislosti, které vám pomohou interpretovat informace získané za použití nabídnutých nástrojů.
PROGRAM
1. Kde jsme a kam jdeme – využití portálu pro lepší poznání reality
Na modelovém příkladu závěrů z komplexní činnosti si ukážeme, jaké změny jsou potřebné a proč jsou důležité pro rozvoj škol. Bude představen koncept modelu tzv. kvalitní školy jako odrazového můstku pro žádoucí změny a čtyři prioritní oblasti Mapy rozvoje školy – Vzdělávací výsledky, Gramotnosti, Podoba výuky a vzdělávací prostředí a Společné znaky úspěšných škol.
2. Nástroje ČŠI užitečné pro identifikaci témat a plánování změn
Tento blok nabízí detailní přehled dostupných nástrojů ČŠI – online nástroje v InspIS DATA, evaluační nástroje mimo InspIS DATA a metodické publikace a opory. Účastníci získají povědomí o tom, jaké nástroje lze efektivně využívat v různých fázích procesu změny.
3. Modelové příklady využití portálu a nástrojů v praxi školy
Na konkrétních tématech (cílech) bude modelováno, jak škola může aplikovat nástroje ČŠI a materiály portálu Kvalitní škola ve své každodenní praxi. Kromě samotných autoevaluačních nástrojů se zaměříme také na možnosti práce s publikacemi Školy, kam se žáci těší a Šablony – Klíče k rozvoji školy. V této části programu si účastníci prakticky vyzkouší práci s vybranými nástroji ČŠI na konkrétním příkladu ze své vlastní školy.
4. Jak poznáme, že dochází k pozitivním změnám
Reflexe zkušeností účastníků
Registrace: map@ricany.cz
Pozvánka ke stažení: zde
Napište nám: map@ricany.cz
Zavolejte nám: 323 618 122