08.04.2021 – 5S Pro pohodu na duši i na těle
webinář s MUDr. Marií Skalskou

8. dubna 2021, od 14.00 do 17.00 hodin

Link Vám bude zaslán e-mailem 30 minut před začátkem setkání

Online setkání je určeno pro pedagogické i nepedagogické pracovníky mateřských a základních škol, které jsou součástí MAP Říčany.

Webinář prochází témata aktivního životního stylu z pohledu aktuálních omezení daných rizikem šíření nového typu coronaviru. Náplň webináře je sestavena tak, aby poskytla maximum praktických EBM (Evidence Based Medicine), které jsou realizovatelné hned teď a tady.

 

Náplň webináře:

1. SOCIÁLNÍ VAZBY A PSYCHIKA

Zásadní pravidla udržení psychické pohody při změněném pracovním režimu, při režimu home office. Duševní hygiena a stres management v praxi. Prevence syndromu vyhoření. Jak si dobíjet motivaci z vnitřních zdrojů? Jak držet snesitelný pracovní režim? „Kam“ s dětmi (možná i s partnerem…)? Jak se „nezbláznit“? Tipy pro partnerské soužití, tipy pro „single“. Ergonomie pracovního místa v práci i doma.

2. STRAVA

Jaké potraviny ovlivňují naše mentální nastavení, dokáží mírnit následky stresu, předchází únavě? Které potraviny mají příznivý efekt na náš imunitní systém, zejména ve vztahu k virovým infektům? Aktuální doporučení Mezinárodní společnosti pro imunonutrici.

3. SPORT

Pohybová aktivita na úrovni středně silného antidepresiva. Jaký pohyb má nejsilnější antidepresivní efekt? Jak navýšit pohybovou aktivitu i při karanténních opatřeních? Jak zařídit pohyb i na stísněném prostoru doma. Jak na efektivní protažení přímo na pracovním místě? Posilování či aerobní zátěž, jak to v týdnu poskládat, abychom měli z pohybu co největší zdravotní přínos.

4. SPÁNEK

Spánek jakožto jeden z nejdůležitějších modulátorů našeho imunitního systému. Jak vypadá kvalitní spánek? Kdy je třeba již začít obtíže řešit? Jaká jsou pravidla spánkové hygieny? Jak na únavu během dne?

5. STAY SAFE

Aktuální odborné poznatky k šíření, prevenci, terapii infekce coronavirem SARSCoV-2.

 

Setkání je pořádáno zdarma v rámci projektu “ORP Říčany – Místní akční plány rozvoje vzdělávání II”, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008643, který je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, z rozpočtu České republiky z rozpočtu města Říčany a z vybraných obcí ORP Říčany.

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE