1. 2. 2022 — Podávání léků chronicky nemocným dětem v MŠ a ZŠ od 1.1.2022
Online seminář s Mgr. Pavlínou Miltovou

1. února 2022, od 16.30 do 18.30 hodin

ONLINE - link přes ZOOM Vám zašleme den předem

Online seminář je určen pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům mateřských a základních škol, kteří jsou součástí MAP Říčany.

Co se na webináři dozvíte?

1. Podávání léků dětem ve škole ano nebo ne?
Zákonné možnosti, konkrétní kroky, potřebná administrativa, podávání léků v rámci první pomoci, podávání léků v rámci chronického onemocnění, nové možnosti “zdravotní úkony” od 1. 1. 2022 – vysvětlení, právní úprava.

2. Jak se jako vzdělávací instituce připravit na příchod dítěte se závažným chronickým onemocněním.

3. Dítě s alergií, astma bronchiale – projevy, na co si dát pozor, astma jako akutní stav, léčba, použití léku v rámci akutního záchvatu astmatu, jak ho poznat…

4. Dítě s chronickým onemocněním kůže – atopický ekzém, jeho léčba, projevy, exacerbace nemoci, ekzém neinfekčního charakteru.

5. Dítě s diabetes mellitus (s cukrovkou) – příčina, příznaky, režimová opatření dítěte s diabetem v domácím a školním prostředí, varianty léčby – inzulinové pero, inzulinová pumpa…, nastavení spolupráce rodiny a školy.

6. Dítě s potravinovou intolerancí – celliakie (intolerance lepku), intolerance laktózy, fenylketonurie, příznaky onemocnění, léčba, spolupráce rodiny a školy, nastavení dietního režimu, dohoda se školou.

7. Obezita u dítě předškolního věku – příčiny, příznaky, kdy už je na čase dítě s obezitou léčit? Zdravotní komplikace u obézního dítěte.

 

Cíl: Rozvoj profesních znalostí pedagogů mateřských a základních škol zaměřených na zdraví dětí a žáků ve školských zařízeních, popř. organizacích neformálního vzdělávání.

Online seminář je pořádán zdarma v rámci projektu “ORP Říčany – Místní akční plány rozvoje vzdělávání III”, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0020456, který je financován Evropskou unií z OP VVV, z rozpočtu města Říčany a z vybraných obcí ORP Říčany.

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE