11. 05. 2023 — Polytechnické odpoledne v Říčanech
Pohled do blízké budoucnosti přes VR brýle

11. května 2023, od 14.00 do 16.00 hodin

3. Základní škola Říčany - U Lesa, Školní 2400/4, 251 01 Říčany

Program setkání:

14:00 úvodní slovo a zahájení
14:15 – 15:00 Workshopy
Učebna 1. – ClassVR
Učebna 2. – VEX 123 a VEX GO
15:15 – 16:00 Workshopy
Učebna 1. – VR School
Učebna 2. – VEX IQ

 

Pohled do blízké budoucnosti přes VR brýle

Realita není plochá. Není žádný důvod zůstávat u standardní 2D projekce. Technologie 3D, VR a AR zobrazení již nemusí být doménou nejbohatších světových firem. Virtuální a rozšířená realita umožňuje, aby se žáci s daným tématem více sblížili a lépe pochopili věci, které jsou hůře představitelné. Účastníci workshopu se dozví, jaké jsou možnosti VR a AR pro školní prostředí. Podívejte se do blízké budoucnosti přes VR brýle! ClassVR zvyšuje zapojení studentů, posiluje uchovávání znalostí a celkově podporuje lepší studijní výsledky.

 

Virtuální chemická laboratoř

Děti nepotřebují ani laboratoř, ani pláště a ochranné brýle, a přesto dělají pokusy v hodinách chemie. Virtuální realita ve výuce je skvělý pomocník pro vzdělávání. Umožňuje totiž žákům a studentům prožít situace, které by ve skutečnosti byly nebezpečné, drahé nebo neproveditelné – výlety do vesmíru, historické události, nebo právě chemické pokusy. Možnostem využití VR pro školy se meze nekladou. Díky tomu najde uplatnění jak na základních, tak i středních školách a gymnáziích. Studenti budou díky unikátním možnostem virtuální reality provádět pokusy vlastní tempem, neohlížet se na ostatní a plně se soustředit na hru, během které si vyzkouší teorii v praxi. Přijďte si aktivně a bez rizik vyzkoušet chemické pokusy v naší virtuální laboratoři i vy.

 

VEX 123 a GO:

Raz-dva-tři-GO! Rozjeďte novou informatiku na prvním stupni Prakticky si vyzkoušíte naše novinky VEX 123 a VEX GO. VEX 123 je ideální pro seznámení s algoritmizací a kódováním (nejen) na první stupeň ZŠ. Svou jednoduchostí si rychle získá učitele i děti. A nemusíte ani používat počítač. „Puky“ malé děti baví, mohou pohyby robota jednoduše nastavit jen pomocí tlačítek. VEX GO je zjednodušená stavebnice s plastovými díly z měkčího plastu pro snadné sestavení robotů i menšími dětmi. V pohodě s nimi pracují i starší žáci, kteří již můžou programovat pomocí aplikace VEXcode. V rámci tohoto workshopu si vyzkoušíte připravené aktivity a jednoduché programování.

 

VEX IQ:

Robotické hračky (ozoboti, Bee-boti apod.) jsou v dnešní době jednou z cest, jak začít u dětí budovat vztah k technice a robotice už na 1. stupni základní školy. Ale je třeba u nich neustrnout a jít dál. Robotické stavebnice mají oproti robohračkám další přidanou hodnotu – podporují manuální zručnost, kreativitu a týmovou spolupráci, která je v dnešní době jednou ze základních kompetencí důležitých k uplatnění na pracovním trhu. Robotické stavebnice také plně umožňují STEAM (spojení vědy, technologií, inženýrství, umění a matematiky) výuku v praxi. Přijďte si zkusit robotiku s VEX IQ!

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE