29. 01. 2021 – Zločin ve škole
Online seminář s Mgr. Michaelou Veselou, který připravila spolková organizace Společně k bezpečí, z.s.

29. února 2021, od 10.00 do 15.00 hodin

Konference proběhne formou živého přenosu prostřednictvím YouTube kanálu

Anotace:

Škola jako scéna zločinu – lže se tu i krade, tluče i vydírá, celá galerka je početnější, než celý potenciální školní vyšetřovací sbor a školní justice dohromady. Nástroje a vybavení má daleko lepší, stejně jako právní ochranu a taky má víc peněz. Je to dobrodružství a najde se v něm každý, kdo má rád výzvy: nabídneme Vám modelové příběhy, efektivní postupy, rafinované triky a nečekané nástroje, kterými školní vyšetřovací tým dokáže školní zločin odhalit, viníky vypátrat, usvědčit a potrestat a nevinným zjednat spravedlnost. A ještě je všechny (včetně sebe) u celého toho procesu něco naučit.

 

Program:
1. Příležitost dělá zloděje, aneb každý zločin má své PROČ.
2. Služební nadšení nestačí k zatčení, aneb které nástroje skutečně fungují
3. Protřepat – nemíchat! Aneb každý se drží své role.
4. Co děláme před Jackem, neděláme po něm – poučení je nám třeba, aneb každá zásadní událost, i zločin, je
příležitostí ke zlepšení strategií, a odhození všeho, co nefunguje.
5. Školní mord parta a konstáblové, aneb klíč je ve specializaci, dovednostech a znalostech.
6. Kdo se nechce špinit se šibenicí, nedomluví se se šibeničníky, aneb zločin a trest.

 

Konference je vhodná pro ředitele a celý školní tým.

Přihlásit Vaši školu můžete prostřednictvím e-mailu na: map@ricany.cz, nejpozději do 24. 1. 2021.

Přístup (odkaz) na online seminář Vám zašleme 12 hodin před zahájením vysílání na Váš e-mail. Odkaz rozešlete svým pedagogům, v rámci sboru lze přístup sdílet s kolegy. Přímý přenos je přístupný pouze přihlášeným účastníkům a je zakázáno šířit jej dále mimo sbor školy, kopírovat zveřejňovat. V odkazu následně zůstane záznam dalších 14 dní, tedy je možné se podívat i zpětně.

 

Cílem setkání je posílení kompetencí vedení škol při řešení vzniklého zločinu na základní škole. Možnosti řešení nepříjemných situací pomocí modelových příběhů vč. efektivních postupů, rafinovaných triků a nečekaných nástrojů. Školní vyšetřovací tým může dokázat školní zločin odhalit, viníky vypátrat, usvědčit, potrestat a nevinným zjednat spravedlnost.

Seminář je zdarma v rámci projektu “ORP Říčany – Místní akční plány rozvoje vzdělávání II”, reg. č CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008643, který je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, z rozpočtu České republiky, z rozpočtu města Říčany a z vybraných obcí ORP Říčany.

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE