7. 12. 2020 – Kulatý stůl pedagogů vyučujících přírodopis, prvouky a přírodovědu
Pozvánka pro učitele přírodopisu, prvouky a přírodovědy s Mgr. Kateřinou Čihákovou

7. prosince 2020, od 17.00 do 18.30 hodin

online přes Microsoft Teams – link na připojení Vám zašleme na e-mail 15 minut před zahájením setkání

Kulatý stůl je určen pro pedagogy ZŠ vyučujících PŘÍRODOPIS, PRVOUKU, PŘÍRODOVĚDU. Cílem metodického kruhu je posílení znalostí pedagogů ZŠ vyučujících online přírodopis, prvouku a přírodovědu s využitím možných aplikací, zdrojů, platforem, vč. sdílení zkušeností pedagogů z distanční výuky s načerpáním inspirace do dalších hodin.

Anotace – Učíme o přírodě online
Co se vám fungovalo při distanční výuce? Jak učit o přírodě doma, bez mikroskopů a bez skutečných zvířat a sbírek z kabinetu? Budeme sdílet, jaké typy úloh se osvědčily při jarní a podzimní online výuce.

Při online setkání zjistíte, jaké aplikace, zdroje a platformy běžně používají učitelé různých typů ZŠ na 1. a 2. stupni. Společně se zamyslíme nad tím, jak děti dostat při online výuce co nejvíce do skutečného světa tam venku.

Pro online setkání si prosím připravte pro sdílení svá zadání úloh, nebo příklady vypracování od žáků a tipy na využitelné zdroje. Budeme diskutovat nad vašimi zkušenostmi s využíváním kvízů (kahoot, quizlet, Umíme to), aplikací pro telefony (iNaturalist), se zdroji animací, rozšířené reality a výukových videí.

Soustředíme se také na zdroje pro žákovské experimenty a na zapojení badatelských prvků do online výuky a na dostupné zdroje pro výuku o regionu (www.regionalniucebnice.ricany.cz).

ZAREGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE