Čtvrtek 19. srpna
Letem světem: od programování k robotice až po rozšířenou a virtuální realitu

Lektor: Mgr. Petr Zafka a Lukáš Janků

9.00—16.00 hodin

Učebna č. 1

20 účastníků

Seminář je určen pro učitele MŠ a ZŠ

Anotace:

Přemýšlíte, jak rozvíjet informatické myšlení, matematickou i digitální gramotnost v rámci svého vyučování? Nebo jen chcete obohatit svou výuku?

Tento celodenní workshop představí pestrou paletu robotických hraček, robotů a dalších nástrojů, včetně těch softwarových a pomůže Vám zorientovat se v této oblasti.

Nabídne tipy, inspiraci a spoustu praktických ukázek vhodných nejen do hodin informatiky, ale i matematiky, přírodovědných předmětů, jazyků a jiných předmětů.

Workshop bude rozdělen do několika částí a je vhodný pro účastníky z MŠ, ZŠ.

Účastníci obdrží sadu digitálních materiálů pro praktické použití ve svých školách a na závěr workshopu budeme losovat krásné ceny od firmy Moravia Consulting. Proto neváhejte a přijďte!

WS povedou dva zkušení lektoři: Lukáš Janků a Peter Zafka

Lukáš pracuje jako Education Manager ve firmě Moravia Consulting v Brně. Pravidelně vede workshopy a webináře o robotice a 3D tisku, na kterých si účastníci mohou sami vyzkoušet práci s nabízenými roboty a nasbírat inspiraci pro tvorbu vlastních zadání přizpůsobených schopnostem dětí a probírané látce.

Peter pracuje jako učitel a zástupce ředitele na ŽS Navis ve Světicích. Vyučuje zejména matematiku, fyziku a informatiku. V poslední době se hodně věnuje formativnímu hodnocení a jeho zavádění do školní praxe. Kromě vyučování vedl i kroužky a webináře zaměřené na programování a robotiku. Je členem skupiny pro rozvoj matematické gramotnosti v MAP Říčany.

Zpět na letní školu

Máte zájem o účast v letní škole?

Zaregistrujte se během pár kliknutí.