II. BLOK WORKSHOPŮ

5. Výtvarka i pro „nevýtvarkáře“ na 2. stupni

Renata Vegricht

UČITELKA NA 3. ZŠ U ŘÍČANSKÉHO LESA ŘÍČANY

Vystudovala jsem učitelství němčiny a základy společenských věd. Nyní učím na ZŠ U lesa na 2. stupni německý jazyk a výtvarnou výchovu. Proč bych vám workshop doporučila? Nový zážitek společně učit vlastní žáky s lektorkou muzea, výrazně oživil výuku a byl pro mě značným přínosem.

Carolina Sidon

METODIČKA A MENTORKA POLYTECHNICKÉ VÝCHOVY MUZEA ŘÍČANY

Jsem výtvarnice a mám vystudovanou výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Pracuji jako lektorka a metodička v Muzeu Říčany a učím dějiny umění na Lauderových školách v Praze. Myslím si, že výtvarná výuka může bavit i děti a učitele, kteří nemají výtvarný talent.

ANOTACE:

Představení 3 konkrétních výukových bloků, vč. připravených pomůcek: Ornament v kultuře, Ornament v přírodě, Ornament a řemeslo.

Ve výtvarné výchově nemusíme jenom kreslit nebo malovat. Můžeme se učit dívat, jak se výtvarník dívá na přírodu, na matematiku, na historii a na místo, kde bydlí. Výsledná kresba nemusí být důležitá a „hezká“, ale může být výsledkem zážitku z procesu učení, jak se dívat kolem sebe a hledat detail v celku.

Účastník workshopu si vyzkouší inspirativní aktivity:

  • focení přes kapesní lupy
  • vycházka a selfie focení
  • kresba v terénu
  • metody hodnocení ve VV

Muzeum Říčany, Rýdlova 271/14, Říčany

od 14.45 do 16.15 hodin

Kapacita: 20 účastníků

Zaujala Vás naše konference?

Přijďte 20. 2. 2020 do kc labuť v Říčanech